Povolání ve WOW
Při tvorbě postavy ve World of WarCraft je nejdůležitější volba správného povolání, které vám sedne. Povolání je celkově 9. Každé z nich je zaměřené na jiné techniky hraní. Přečtěte si, v čem které povolání vyniká, abyste si mohli vybrat, které vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud tedy chcete většinu hry bojovat tělo na tělo, vyberte si Warriora nebo Paladina. Pokud chcete kouzlit, staňte se Mágem, Warlockem nebo Shamanem. Můžete se také stát Priestem, Lovcem nebo zákeřným Roguem. Každá herní rasa se co do výběru povolání liší, proto například Paladina můžete vybrat pouze za Lidi, Trpaslíky a pro majitele Datadisku The Burning Crusade pro Draenei či Krvavé Elfy.
DRUID
Druidi jsou odpradávna strážci světa. Celé generace zůstávali v pokojném spánku, až dokud se nemuseli vzbudit, aby čelili hrozbě Plamenné Legie. Po Archimondově porážce se Druidi rozhodli zůstat v probouzejícím se světě a pomoci znovu vybudovat území zničené Legií. Útok Legie zanechal obrovskou jizvu v přírodním řádě a druidi se zavázali jej vyléčit. Druid je povolání velmi variabilní. Dá se o něm říct, že umí všechno ale ne pořádně (něco jako Brouk Pytlík). Protože je to bojovník přírody, může na sebe brát různé podoby s různými výhodami. Je schopný být tankem (medvědí forma), damage dealerem (kočičí forma) nebo healerem (normální, lidská forma). Počas levelování je většina druidů feral (tj. kočka nebo medvěd), ale protože ke konci hry se může Druid přeměnit i na strom s bonusem k léčení je i výborný healer.
Povolání je k dispozici pro tyto rasy:
- Night Elves (Noční/Temný Elfové)
- Taurens (Taureni)
Přednosti
- Mnoho různorodých stylů boje, dostupných díky formám.
- Možnost přeměnit se na různá zvířat, což mu pomáhá v boji, navíc tak Druid vypadá velmi dobře a může svým vzhledem ohromit začínající hráče.
- Druid může využít své Cestovní nebo Aquatické formy pro rychlejší cestování, ať už na suchu či ve vodě.
- Ze všech povolání má nejsilnější buff kouzlo (Mark of the Wild), které zvyšuje Armor, resistance a všechny atributy (str, agi, int, stam, spir).
- Může nosit jen látkovou a koženou zbroj.
- Přestože zvířecí formy nabízejí různé druhy boje, nejsou ve skutečnosti tak všestranné, jako u jiných povolání, kterým se podobají. Mohou být ale stejně efektivní.
- Pokud je zrovna ve formě nějakého zvířete, nemůže používat předměty ani kouzlit kouzla v normální formě běžně dostupné.
Schopnosti, kouzla a Talenty u Druida Balance (Rovnováha)
Tato větev je zaměřená na Arcane kouzla jako Moonfire, Starfire, poté vylepšování root efektu (Entanglin Roots) a dalších útočných kouzel, které jsou dostupné v normální formě. Těsně pod brcholem této větve je Moonkin forma, která přináší mnoho bonusů. Druid zaměřený na tento styl boje je většinou pro smích, jelikož behá ve své formě, která vypadá jako Sova a používá kořeny a Starfire, nebo utíká a "spamuje" kouzlo Moonfire, což je velice "profesionální" práce. Nejhlavnějším talentem si může na pomoc přivolat tři malé stromečky, které mu po krátkou dobu pomáhají v boji a způsobují solidní dmg. Feral Combat (Přeměny)
Jak již napovídá název, tato větev je o přeměnnách a o všem, co s nima souvisí. Forem je 6 -> Bear Form je forma medvěda, který se chová podobně jako Warrior. Dále cat form je slabší odvar Rogue, poté je tu Aquatic form, který vám umožňuje žít pod vodou bez omezení vzduchem. A nakonec Travel form ... zrychlení běhu ... používá se pro cestování do 40 lvl :) Další formy jsou Moonkin form, která patří do odvětví Balance (magie měsíce a hvězd) a vše zakončuje Flying form, díky které se proměníte ve Vránu a lítáte :) Restoration (Zotavení)
Pokud se dáte touto cestou, tak je jasné, že chcete být kvalitním healerem. Celá větev je zaměřena na uzdravování. Talentový strom přináší možnost udělat z jednoho kouzla instant (kouzlo, které se nemusí "nabíjet ..kouzlit"). Druid je považován za nejlepšího back-up healera, který díky své pestré škále HoT (Healing over Time) kouzel je schopen postupně naházet na všechny členy party Heal, který je v následujících několika sekundách plně uzdraví.
MAGE
Mág je standartním povoláním v každé RPG hře a nejinak i ve WoWku. Mage neboli kouzelník, jak už název napovídá si vytvořil velkou zálibu v kouzlech a magii, kterou téměř bezvýhradně používá v každém souboji. Je schopen vynikat ve třech oborech a sice Ohnivá, Ledová a Arcane kouzla ... V partě většinou hraje roli dmg dealera, automatu na pití a jídlo a také buffera, poněvadž je schopen zvýšit Intelect každému přátelskému hráči na půl hodiny kouzlem Arcane Intelect. Mág je také schopen soustředit svou mysl a pomocí teleportačních run a kamenů přemístit sebe, či celou partu do hlavních měst své frakce. Když se sečtou všechny jeho aspekty (jídlo, voda, intelect buff, dmg, portaly), tak je velice vyhledávaným společníkem při tovření ať už party či raidu. V PvP mág vyniká především díky abilitě Polymorph, kterou dokáže nepřítele proměnit ve zvíře (ovce, želva, prase) a tím získat čas.
Povolání je k dispozici pro tyto rasy:
- Undeads (Nemrtví)
- Trolls (Trolové)
- Humans (Lidé)
- Gnoms (Gnomové)
- Blood Elves (Krvavý Elfové)
- Draenei (Draenei)
Přednosti
- Může svým přátelům vykouzlit jídlo a vodu pro obnovu Many a Zdraví.
- Je často považován za největšího "Dmg dealera" ... způsobuje největší poškození.
- Může spomalit rychlost pádu pomocí kouzla Slowfall, takže se málokdy zabije, když odněkud spadne.
- Disponuje největší škálou plošných kouzel ze všech povolání.
- Může se teleportovat a také svým přátelům vytvářet portály pro rychlé přesuny.
- Může nosit jen látkovou zbroj a má nejméně Zdraví ze všech povolání, tudíž je velmi zranitelný proti fyzickým útokům.
- Problematické boje s nepřáteli, kteří mají odolnost (nebo dokonce imunitu) na druh magie, který Mág používá.
- Mág je velice závislý na své maně, pokud mu však dojde, je schopen ji obnovit pomocí kamenů, které si umí udělat (může však mít jen jeden od každého druhu najednou) a abilitky Evocation, která mu na 8 sekund obrovsky zvedne Regeneraci many.
Schopnosti, kouzla a Talenty u Mága Arcane Spells (Arcane Magie)
Mágova nejrozmanitější větev, ve které najdete channeling kouzlo Arcane Missiles, které je velice silné a hodí se především na Bosse. Dále Arcane Explosion, což je velice silné plošné kouzlo (instant !) a další jiné specialitky. V talentech najdete skvělý talent, který vám z dalšího kouzla, vykouzleného v následujících 10 sekundách udělá instant ... funguje pouze pro kouzla s menším cast timem jak 10s .. takže instant Hearstone není možný (skvělé kombinovat s Pyroblastem) a také talent, který vám na 15 sekund zvýší dmg všech kouzel o 30%. Avšak nevýhodou je, že po tuto dobu stojí o 30% více many. Poslední lahůdkou v Arcane talentech je Slow, což je zpomalení v pravém slova smyslu. Fire Spells (Ohnivá magie)
Ohnivé kouzla - jedno plošné (Flamestrike), zbytek normal kouzla. Extrémně silné kouzla jako FireBall nebo PyroBlast, kterými se můžou dávat několika tisícové criticaly. Dále jsou zde Instanty jako FireBlast a podobně. Co se týče talentů, tak obsahují Blast wave, což je ohnivá vlna, která dokáže omráčit nepřátele a dát jim dmg. Posledním talentem je Specialitka, kterou když zapnete, tak máte o hodně, ale opravdu hodně větší šanci, že další Fire kouzla budou criticaly. Posledním talentem je pak abilita, kterou mág napodobí dračí dech a omráčí + poškodí tím nepřátelé před sebou. Frost Spells (Ledová magie)
Jednoduše mrazící kouzla. Nejlepší dva skilly jsou Frost nova (zmrazí vše okolo mága na 8 sekund tak, aby se to nemohlo pohnout) a Blizzard (Mágovo nejsilnější plošné kouzlo ... je to "channeling" kouzlo, takž se během jeho provádění nemůže dělat nic dalšího, ale poškozuje dmgem větším než 1000). Dále jsou v těchto kouzlech jiná užitečná kouzla jako Cone of cold (mrazící instant) a podobně. Toto odvětví také obsahuje mágovy štíty Frost Shield a Ice Barier. Vrcholem tohoto umění je pak schopnost vyvolat Vodního elementála, který vám krátkou chvíli bude pomáhat v boji.
PRIEST
World of Warcraft je domovem mnoha náboženství. Většinu z nich řídí kněží a šíří je po celém světě. V Kalimdoru jsou priesti Nočních Elfů oddaní Měsíční bohyni Elune, zatím co Trpasličí priesti v Khaz Modanu rozšiřují mezi lid víru ve Světlo, v ruinách Lordaeronu nemrtví Priesti vyznávají černou interpretaci Posvátného Světla. Jedno ale mají všichni priesti společné. A to je jejich schopnost manipulovat s těmi, kteří se jejich víře oddají. Priest, neboli česky Kněz, je povolání vhodné jak do PvP tak do PvE. Většinou se priest bere jako léčitel, není divu, v tomto oboru je jen velmi těžko překonatelný. Proto se můžete těšit, že do party budete velmi žádaný (pokud se rozhodnete jít cestou světla a léčení). Priest může vyznávat i sílu stínové magie, kdy dává velice schopné poškození, může se proměnit do stínové formy která mu zvyšuje poškození stínovou magií, ale znemožňuje mu se léčit.
Povolání je k dispozici pro tyto rasy:
- Human (Lidé)
- Dwarf (Trpaslíci)
- Night Elf (Noční/temní elfové)
- Troll (Trollové)
- Undead (Nemrtví)
- Blood Elf (Krvaví Elfové)
- Draenei (Draenei)
Přednosti
- Dokáže uzdravovat zranění jak sobě tak všem přátelským jednotkám pomocí velké škály Healů.
- Umí oživit padlého hráče pomocí kouzla resurrection.
- Může aplikovat na kteroukoliv přátelskou jednotku včetně sebe mocný magický štít, který absorbuje dmg.
- Má silné buff kouzla na spirit, staminu a shadow resist.
- Může ovládat jakoukoliv nepřátelskou humanoidní jednotku se stejným nebo menším levelem.
- Dokáže na krátkou chvíli odstrašit blízké nepřátele pomocí kouzla Psychic scream.
- Má dva druhy magie (Shadow, Holy), takže dokáže bojovat i s cílem, který je imunní na určitou magii.
- Může nosit jen Cloth armor.
- V boji se zbraněmi na blízko je nepoužitelný a nemá zrovna nejvíc hit pointů.
- Pokud jste healer v partě, tak musíte mít postřeh a musíte se soustředit.
- Málo instant kouzel ... většinou Shadow DoTy nebo cast kouzla.
- Pokud se v partě něco nepovede a je wipe, tak si to téměř vždy odskáče healer, i když většinou neprávem.
SHAMAN
Shaman je přírodní bojovník, využívající přírodu ve svůj prospěch, ať už škozením nepříteli nebo vylepšováním sebe samotného. Shaman má také velkou sílu, kterou ve správné chvíli dokáže proměnit ve vysoké dmg, ještě podpořené jeho totemy, kterých má Shaman nepřeberné množství a které mu pomáhají jak v obnově many nebo života, tak i ve zpomalení soupeře, jeho desorientaci nebo ztrátě životů. Totemy se ale velice těžko získávají, protože se dělí na čtyři odvětví a to vzduch, oheň, voda nebo země (Air, Fire, Water a Earth) a ke každému odvětví potřebujete odpovídající totem, který se získává z dlouhé questové linie a pokud nejste zrovna na Roleplaying, Shaman není zcela dobrá volba. Bez totemů by to nebyl on. Ale i bez nich se Shaman umí efektivně healovat, udílet velké dmg kouzly nebo zbraní. Ke všemu stejně jako warrior a paladin může nosit štít, který podstatně zvyšuje jeho Armor, takže redukuje mnohem víc dmg než ostatní povolání. Od 40 lvl může stejně jako Hunter nosit kovovou zbroj, což z něj činní ješte silnějšího potivníka, než se na první pohled zdá.
Povolání je dostupné pro tyto rasy:
- Orcs (Skřeti)
- Trolls (Trollové)
- Taurens (Tauři
- Draenei (Draenei)
Přednosti
- Má rozličné totemy, které pomáhají mu i jeho partě v boji.
- Od 20 lvl má kouzlo Ghost Wolf, které zvýší jeho rychlost o 40%.
- Může oživit mrtvého hráče, jako jeden z mála povolání.
- Od 28 lvl má kouzlo Water Walking, na které sice potřebuje Fish oil, ale se kterým se velice rychle pohybuje po vodě.
- Od lvl 40 může nosit kovovou zbroj.
- Od lvlu 30 má shaman spell s názvem Astral Recall který mu umožní portovat se do místa kde má hearthstone každých 15minut.
- Shaman má možnost mít instantní heal/cast každé 3 minuty a to díky spellu Nature's Swiftness.
- Na lvlu 70 má shaman spell Bloodlust (Horda) Heroism (Aliance). Tyto dva spelly maji stejnou funkci i, když mají jiné názvy. Spočíva to v tom, že na 40 sekund zvýší melee charum attack speed o 30% a casterům zmenší dobu castění spellů o 30%
- Velké + u shamana je dual wield který v kombinaci s windfury weapon dává obrovský dmg a přispíva k tomu že se Enhancement Shaman dostává také do raidů.
- Shaman je vynikající healer má mnoho spellu které pomáhají tankovi.
- Jeho totemy mají málo životů, pro rychlou zbraň nebo AoE kouzlo nepředstavují žadný problém.
- Pokud chce, aby jeho Healing byl tak efektní jako u Priest, musí tomu uzpůsobit vybavení a talenty.
- Neumí používat žádnou střelnou zbraň.
WARRIOR
Bojovník neboli Warrior je jako v každé hře class který má obrovskou výdrž, je to zuřivec a specializuje se na boj na blízko se sečnou či tupou zbraní. Jako jeden z mála může držet dvě zbraně najednou a to mu umožňuje udílet opravdu velké poškození vůči cíli. Warrior je také diky možnosti nosit štít, plátovanou zbroj a přepnout se do obraného postoje často volen jako Tank. K tomu jsou uzpůsbeny i jeho ability které jsou rozdělené na neutrální, čistě bojové a obrané. Warrior je stejně jako mnohá jíná povolání bezvýhradně závislý na svém oblečení a především na své zbrani. Warrior beze zbraně je jako Mág bez many. Tím že je Warrior takto závislý na itemech má většinou v Raidech přednost před hunterem, paladinem a ostatními classy při lootvaní zbraní. Warrior by se také měl velice dobře naučit při boji běhat a uskakovat, protože na stojící cíl se velice snadno útočí.
Povolání je k dispozici pro tyto rasy:
- Humans (Lidé)
- Night Elves (Noční/Temný Elfové)
- Dwarfs (Trpaslíci)
- Gnomes (Gnomové)
- Taurens (Taureni)
- Orcs (Skřeti)
- Trolls (Trollové)
- Undeads (Nemrtví)
- Draenei (Draeneiové)
Přednosti
- Díky Plate armoru a štítu se stává jedním z nejodolnějších protivníků.
- Je schopen používát téměř všechny zbraně ve hře.
- Je schopen se chovat jako defensivní i ofensivní class.
- Má velkou škálu AoE úderů, takže vyniká i v boji proti více nepřátelům.
- Je velmi zkušený v boji se dvěma zbranemi zároveň a dokáže se na to i specializovat.
- V Instaních na něj připadá úloha tanka, takže má velmi nákladné opravy. Opravy jsou velké taky při solo PvE, narozdíl od Huntera, kterého se většinou nikdo nědotkne a jeho Pet nemá věci na opravení.
- Nezkušený Warrior se dá lehce zneutralizovat (zastavit, zmrazit, fearnout)...
- Nemá kromě výstřelu ze střelné zbraně žádný útok na dálku, takže prioritou je dostat se co pokud možno nejblíže k cíli.
- Je velmi závislý na své zbrani a svém vybavení, nahý Warrior je bezcenný kus masa.
HUNTER
Hunter, neboli lovec je Povolání zaměřené na používání střelných a fyzických zbraní (meče, sekery) v kombinaci se svým mazlíčkem (Petem), kterého si vybral a ochočil. Tento Pet vás bude mít rád podle toho jak mu budete dávat najíst (toho jídla co má rád) a budete získávat Oblíbenost. Pokud ho necháte hladovět, uteče od Vás. Tento pet slouží v PvP jako skvělý dmg, v PvE potom jako Tank :) Jak už bylo řečeno, hunter je fyzickým bojovníkem, tudíž u něj nenajdete žádná kouzla. Spoléhá se na svou střelnou zbraň, ke které se váže hodně jeho abilit a na sečné zbraně, se kterými je také částečně schopen zacházet. Hunterova slabina je jeho Death-zona, neboli 4 - 8 yardů, kde nemůže používat ani střelnou, ani sečou zbraň. Z takové situace mu musí pomoct pet :) Hunter je také specialista na pokládání pastí, které jsou pro nepřátelé neviditelné a v těchto pastech jsou elementy jako například led (zmrazení, zpomalení) či oheň (podpálení, výbuch).
Povolání je k dispozici pro tyto rasy:
- Night Elves (Noční/Temný Elfové)
- Dwarfs (Trpaslíci)
- Taurens (Taureni)
- Orcs (Skřeti)
- Trolls (Trollové)
- Draenei (Draeneiové)
- Blood Elves (Krvaví elfové)
Přednosti
- Může si ochočit zvíře, které mu pak pomáhá v boji.
- Pomocí ability Aspect of Cheetah dokáže cestovat velice rychle (tuto schopnost může i sdílet s přáteli - Aspect of the Pack).
- Může cíl označit svým znakem (Hunter's Mark) a tím mu znemožní se zneviditelnit.
- Může se vžít do svého Peta a bojovat za něj s použitím jeho abilit.
- Je také výborný při hledání (tracking) určitého druhu nepřátel nebo při zabíjení utíkajícího nepřítele.
- Skrze abilitu Eagle Eye může sledovat daleké okolí, či pohybujicí se nepřátele.
- V začátku hry může používat nanejvýš Koženou zbroj, což z něj dělá zranitelnější bojovnické povolání.
- Nikdy nemůže nosit Plátovou zbroj jako Warrior.
- Má jen velmi málo bojových abilit na blízko, což ovšem neznamená, že je určen pouze pro boj na dálku.
- Nemá moc AoE Kouzel ... AoE může pouze pomocí Volley a Explosive trap. 3 vzdálené cíle pak může zasáhnout pomocí "trojstřely Multishot" která způsobuje velký dmg a v talentech najdete +15%dmg a +15%crit :)
PALADIN
Paladin je svatým bojovníkem a obávaným protivníkem na všech bojištích. Vrhá se do žáru bitev posílen odvahou a svatými schopnostmi. Bojuje za svou zem a za dobro. Nemrtvé a veškeré zlo rozdrtí svým kladivem. Zvyšuje ability svých přátel svými aurami a svatými pečetěmi a když vypadá situace ztracená a beznadějná, Paladin posvětí padlé Svatým Světlem. Najednou jsou zdraví a silní a spolu zniční všechny nepřátele, kteří se jim postaví do cesty. Paladinové jako zastánci světlé strany se snaží ze světa vymítit všechno zlo a jeho největší podobu vydí v Nemrtvých, proti kterým neustále bojují. S příchodem Datadisku který se jmenuje Burning Crusade se situace ve světě World of Warcraft radikálně změnila. Dříve byl Paladin dostupný pouze pro stranu Aliance a to v zastoupení Lidí a Trpasliků. Nyný Paladin hrdě bojuje i za stranu hordy v podobě krvavých Blood Elfů a síly a výhody se konečně vyrovnaly. Mnoho lidí to však neguje s velkým nesouhlasem (stejně jako já) a přeje si aby se vše vrátilo ke starým časům ... už je však pozdě :)
Povolání je k dispozici pro tyto rasy:
- Humans (Lidé)
- Dwarfs (Trpaslíci)
- Dreanei (Dreaneiove)
- Blood Elves (Krvavý elfové)
Přednosti
- Je schopný tankovat bežné instnace díky schopnosti nosit štít a Plate armor.
- Dokáže oživit své zabité spoluhráče pomocí kouzla Resurrection.
- Disponuje Aurami, které pomáhají jak jemu, tak i ostatním členům party.
- Umí vykouzlit obrněného koně, na kterém pak může jezdit. Na 60% i 100% však musí splnit náročný Quest.
- Disponuje talentem na zvýšení rychlosti běhání i ježdění na mountovy.
- Jeho bojové schopnosti se nemohou srovnávat s Bojovníkem
- Oproti Bojovníkovi (Warrior) nemůže ani používat tak pestrou škálu zbraní a není schopen používat žádnou střelnou zbraň na dálku.
- Paladin je povolání, které je velmi závislé na vybavení, stejně jako Warrior.
- Většina očišťování (cleansing) v raidech závisí na něm, protože Priestům připadá úloha Healingu.
ROGUE
Podvodník nebo také Rogue je povolání, které obnáší znalost jedů, lstí a nástrah. Rogue je také nejrychlejší povolání, protože všechny jeho ability jsou instantní a navíc má největší výhody s použitím dýk. Díky použití dvou zbraní a rychlému boji je v PvP velice silným soupeřem. Pokud ho ovšem někdo nezastaví například Frost Novou, Polymorphem nebo Entangling Roots. Rogue dokáže velice překvapit také možností Stealth, kdy se zneviditelní, ale jeho pohyblivost se sníží na 30%. V tomto módu může udílet extra dmg, nebo okrádat schopností Pick pocket, čímž z jakéhokoliv Humanoida nebo Undeada může vytáhnout několik málo peněz. To je velice výhodné hlavně ze začátku hry, kdy většinou nemáte téměř žádné peníze. Rogue má většinou vysokou šanci na úhyb (dodge) a ta se pohybuje kolem 20%-30%, podle toho kolik má agility. Jsou ale i takoví roguové, co mají šanci na úhyb 40%-50%. Když potom takhle vysokou šanci zkombinují se schopností Evasion (+50% dodge), jsou proti classům co používají fyzické zbraně ve velké výhodě. Navíc Rogue nemá manu, ale Energii a té má vždy 100 (v talentech nebo některými věcmi může mít 110 nebo 120). To znamená že pokud něco zabije rychle, což je Roguova specialita, nemusí vůbec na nic čekat a ihned jde zabíjet dál.
Povolání je dostupné pro tyto rasy:
- Orcs (Skřeti)
- Undeads (Nemrtví)
- Blood Elves (Krvaví Elfové)
- Trolls (Trollové)
- Humans (Lidé)
- Dwarves (Trpaslíci)
- Gnomes (Gnomové)
- Night Elves (Noční Elfové)
Klady a zápory tohoto Povolání
Přednosti
- Všechny jeho útoky a ability jsou instantní.
- Může mít dvě zbraně, respektive v každé ruce jednu.
- Má speciální mód Stealth, který ho učiní neviditelným.
- Může vyrábět jedy, které cíl zraní, zpomalí apod.
- Může velice rychle odněkud utéct nebo někoho dohonit pomocí Sprintu (délka trvání 15 sekund).
- Pomocí schopnosti Pick pocket si může velice rychle a efektivně vydělávat.
Nevýhody
- Může nosit jen koženou zbroj.
- Neumí si žádným způsobem (kromě First Aid) doplnit životy.
- Nemá žádné ability na dálku, tudíž se musí dostat k cíli nezpozorován.
- Není schopen poskytnout sobě či partě žádný buff.
WARLOCK
Warloci byli mágové, kterí propadli temnému učení. Toužící po temných vědomostech, propadli se do magie, která nepocházela z Azerothu. Svou sílu nyní čerpají od Plamenné Legie, která jim dovoluje používat ničivé energie a vyvolávat démonické přisluhovače. Warlock je výborné povolání pokud chcete hrát bez pomoci jiných hráču, protože si umí vyvolat širokou škálu démonu. Ale i bez nich to umí. Má velký damage (i když většinou díky DoT spelům) ale je i výborný debuffer (laicky řečeno "oslabovač nepřátel"). Můžou také ovládat nepřátelé díky spelům Seduction a Banish. V raidu se hodí vždy, buď jako už výše zmíněný debuffer a damage dealer, ale i jako zásoba Helthstoneů, kamenů které vám umí doplnit život a Soulstonů, které vás sou schopné po smrti oživit.
Povolání je k dispozici pro tyto rasy:
- Humans (Lidé)
- Gnomes (Gnomové)
- Blood Elves (Krvavý Elfové)
- Orcs (Skřeti)
- Undeads (Nemrtví)
Přednosti
- Je schopen ovládat nepřátelské démony.
- Může vytvořit Healthstone, který po použití vyléčí jeho nositele.
- Dokáže přivolat ostatní hráče díky kouzlu Ritual of Summoning.
- Může si vyvolat vlastního mounta, ohnivého koně.
- Může vysávat nepřátelům životy nebo manu, a sobě tím doplňovat.
- Některé kouzla potřebují Soul Shardy.
- Může nosit jen Cloth Armor.
- V boji na blízko je k ničemu.
- Je těžké naučit se ovládat najednou i peta i warlocka.
Komentáře
Přehled komentářů
Grip: Cuss
Grip: Rikam cuss
Grip: Jsi tam?
Grip: Tak se poser kretene te nepotrebuju (16:32)
Grip: (16:33) Cool, tak co jsi tam..?
Grip: Halo?
Dhrako: hmm
Grip: potrebuju pomc
Dhrako: hmm
Grip: pomuzes mi?
Dhrako: hmm
Grip: dobre (16:42)
Grip: (16:44) tak co pomuzes
Dhrako: JO KURWA!
Grip: se nevztekej!
Grip: tak co?
Dhrako: NEVIM s cim kretene!
Grip: aha no jo..
Grip: Kamarad mi rekl ze si mam dat pryc nejaky slozky v World of Warcraft... Nevis kde je?
Dhrako: Kdo?
Grip: no ta hra
Dhrako: tam kam jsi ji vlozil... pri instalaci
Grip: pri cem?
Dhrako: delas si prdel?
Grip: tak ja nejsem hacker abych to vedel..
Dhrako: vidim
Grip: uz to mam
Dhrako: hmm
Grip: takze shift + del ??
Dhrako: jo
Grip: nic
Dhrako: musis dohromady vole!
Grip: to se muze? obe cudliky?
Dhrako: hmm
Grip: nevedel jsem co presne smazat ale to neva
Dhrako: hmm (17:01)
Grip: dik (17:36) (to to trvalo nez to pobral :D )
Grip: Cool, jsi tam?
Dhrako: co zas?
Grip: to nejde..
Dhrako: co?
Grip: smazal jsem tam radsi vse a tedka nejde hrat hru dela to neco ... nelze najit nevis co to je?
Dhrako: DE-BI-LE ! uz me neotravuj!
omg
(omg, 17. 2. 2009 10:47)